MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MOZARTOWSKI

English
ikonka odnośnik Facebook
ikonka odnośnik YouTube

ORGANIZATOR FESTIWALU

logo Polski Chór Kameralny

WOJCIECH

GIERLACH

 

BAS

Wojtek Gierlach - Do ostatnich sukcesów należy zaliczyc występy w Alcinie (Melisso) w Los Angeles Opera, Nieszpory Sycylijskie (Procida) w Opera Bergen oraz Czarodziejski Flet (Sarastro) w Polskiej Operze Królewskiej.


W sezonie 2017/2018 zadebiutował w Operze Królewskiej w Covent Garden w Londynie jako Priest w Lady Macbeth mceńskiego powiatu Szostakowicza pod dyrekcją Antonia Pappano.


Wcześniejsze, znaczące wydarzenia to debiuty w: Duńskiej Operze Królewskiej oraz w Walijskiej Operze Narodowej jako Sir Giorgio w Purytanach Belliniego pod dyrekcją Carla Rizziego oraz występy jako Melisso w Alcinie Haendla (razem z Joyce DiDonato oraz The English Concert) pod dyrekcją Harry’ego Bicketa w nowojorskiej Carnegie Hall, paryskim Théâtre des Champs-Elysées i Theater an der Wien.

Wystąpił również jako: Don Basilio (Cyrulik sewilski) w Deutsche Oper Berlin, Oroveso (Norma) w Teatro Nacional São Carlos w Lizbonie, Asur (Semiramida) w Royal Danish Opera w Kopenhadze, Alidoro (Kopciuszek) na Festival d’Aix-en-Provence, Melisso (Alcina) w Opéra National de Bordeaux, Orbazzano (Tankred) w Teatro de la Maestranza w Sevilla, Talbot (Maria Stuarda) w Deutsche Oper am Rhein,  oraz Sparafucile (Rigoletto) w Warszawskim Teatrze Wielkim.


Wojtek Gierlach występuje także z powodzeniem w repertuarze koncertowym i oratoryjnym. Śpiewał m.in. w Stabat Mater Dworzaka z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra oraz Requiem Verdiego z London Philharmonic Orchestra.


Najbliższe plany obejmują m.in. Uprowadzenie z Seraju (Osmin) w ABAO Bilbao oraz powrót do WNO jako Mephistopheles w „Fauście” Gounoda.