Artyści

Urodził się w 1954. Na pianinie gra od 7 roku życia. Edukację muzyczną rozpoczął w Centralnej Szkole Muzycznej w Tbilisi, znanej jako Dziesięciolatka Talentów (1968-1972), i kontynuował w Konserwatorium w Tbilisi, w klasie fortepianu.


Gra jazz na profesjonalnym poziomie od 1977 r. Koncertuje od 1981 r., odnosząc sukcesy na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Występował m.in. we Francji, w Niemczech, Polsce, Estonii, Rosji, Armenii, Chinach, na Litwie i Ukrainie. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych koncertów jazzowych w Tbilisi.


Pod koniec lat osiemdziesiątych stał się jednym z pierwszym muzyków jazzowych w Gruzji, który wykonywał gatunek znany jako etno-jazz. Poza graniem standardów jazzowych łączy utwory różnych gruzińskich kompozytorów z tradycyjną muzyką folkową. Jest również autorem etno-jazzowych kompozycji, wykonywanych nie tylko przez jego zespół, ale też innych muzyków w Gruzji i poza jej granicami.


Jako lider własnego zespołu jazzowego koncertował ze światowej klasy muzykami jazzowymi, takimi jak Bob Mintzer, Billy Cobham, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Chaka Khan, Roland Hanna, Jean-Luc Ponty, William Lecomte, Benny Golson i wieloma innymi. Od wielu lat gra również w słynnym Tbilisi Big Band.


Wydał dwa autorskie albumy: "After the Rain" i "Otar Magradze & Tbilisi Jazz Quartet's Muslim Square".

Wraz z Othae'em Magradze wystąpią: Valeri Pailodze - perkusja, Giorgi Samsonadze - kontrabas, Kakhi Jagashvili - saksofon, Giorgi Sukhitashvili- wokalistka oraz Maia Baratashvili - wokalistka.