MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MOZARTOWSKI

English
ikonka odnośnik Facebook
ikonka odnośnik YouTube

ORGANIZATOR FESTIWALU

logo Polski Chór Kameralny

JERZY SZOTA

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Montażysta filmowy, operator, wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Scenografii Filmowej i Telewizyjnej.

Autor zdjęć i montażu licznych filmów dokumentalnych, m.in: „Odra. Największa żeglowna rzeka w Polsce” (2021),”Książ. Klucz do Śląska” (2021), „Szczawno. Uzdrowisko książęce” (2020), „Bóbr. Odrodzenie rzeki” (2020), „Nocy mrok - jasność dnia” (2020), „Szlak snów” (2019), „Marzyciel. Kornel Morawiecki (2019), „Platerówki” (2018), „Góry zrodzone z morza” (2018). Autor licznych wizualizacji do koncertów i spektakli teatralnych, m. in.: spektakl teatralny „Wroniec”, „Alicja w krainę czarów”, „W 80 dni do około świata” w reżyserii Jerzego Bielunasa, gale Nagrody Poetyckiej „Silesius”, koncert z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Śpiew murów 44”, „Fantazja na oliwskie organy”  w reżyserii Jerzego Bielunasa na XII Międzynarodowym Festiwalu Mozartowskim Mozartiana.

 

Jest laureatem Pomorskiej Nagrody Artystycznej przyznawanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrody Artystycznej Prezydenta Wejherowa, Nagrody Remusa.